آنتی بادی پوششی ویروس هپاتیت B HBe Ab HBeAb (ECL)

* نام آزمايش:

HBeAb

 

* نام های دیگر آزمایش:

آنتی بادی پوششی ویروس  هپاتیت B و Anti HBe

 

 * آزمایشهای تکمیلی:

 Hepatitis A; Hepatitis C; Acute Viral Hepatitis Panel; Liver panel; Bilirubin; AST; ALT; GGT

 

* شرایط ناشتایی:

شرایط خاصي لازم نيست

 

* نوع نمونه:

نمونه خون از ورید بازو

 

* چرا و چه موقع درخواست می شود:

 اين تست برای شناسایی، تشخیص و/ یا پي گيري روند عفونت با ویروس هپاتیت B، یا برای تعیین اینکه آیا واکسن هپاتیت B، سطح دلخواه مصونیت را تولید کرده است؛ يا اگر فرد علائم عفونت هپاتیت B را دارد یا احتمالا در معرض ویروس هپاتیت B قرار گرفته است؛ اگر فرد مبتلا به بیماری مزمن کبدی ناشي از برخی علل دیگر است؛ اگر فرد واکسن هپاتیت B دریافت کرده است؛ اگر فرد در حال درمان HBV است، درخواست مي شود.

 برخی از دلایل ثانویه براي انجام تست عبارتند از: غربالگري برای عفونت هپاتیت B در جمعیت های در معرض خطر یا در اهداء کنندگان خون، برای تعیین حامل بودن فرد، برای تشخیص عفونت قبلی (مصونيت بعدي) ، و تعیین افزايش مصونیت ناشي از واکسن.

 

* دانستنی های بیشتر:

چندين تست مختلف وجود دارد که می توانند برای شناسایی عفونت فعلی یا قبلی HBV مورد استفاده قرار گيرند. برخی از این آزمایش ها، آنتی بادی های تولید شده در پاسخ به عفونت HBV را شناسایی مي كنند؛ برخي از آنها آنتی ژن های ویروسی را شناسايي مي كنند، در حالی که بقيه، DNA ویروسی را تشخیص مي دهند. آنها را می توان برای غربالگری عفونت در غياب علائم، براي تعیین حاد یا مزمن بودن عفونت، یا برای پايش عفونت مزمن مورد استفاده قرار داد.

anti-HBe، آنتی بادی است كه در پاسخ به آنتی ژن e هپاتيت B توليد مي شود. در کسانی که از عفونت حاد هپاتیت B بهبود يافته اند، anti-HBe همراه با anti-HBc و anti-HBs حضور خواهد داشت. در افراد مبتلا به هپاتیت B مزمن، anti-HBe می تواند برای پايش عفونت و درمان مورد استفاده قرار گیرد.

 

* مقادیرطبیعی:

Negative

 

 

 

 


آمار سایت

افراد آنلاین: 12 نفر

بازدید های امروز: 52 نفر

بازدید های دیروز: 356 نفر

تعداد کل بازدید های سایت: 963280 نفر


نقشه سایت


تماس با ما